Bachelor's degrees

240 credits - Higher Polytechnic School

Degree in Food and Agriculture Engineering 3rd Year Horticulture and Landscaping HFJ Pathway

Subject Group Examination Locations
22463 - Gardening and Landscaping Workshop I  GROUP 8, 1S, GEAM 23/01/2019 09:00 - 13:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22463 - Gardening and Landscaping Workshop I  GROUP 8, 1S, GEAM 08/02/2019 09:00 - 13:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-06
22464 - Management of Agricultural Resources  GROUP 8, 1S, GEAM 10/01/2019 16:00 - 20:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22464 - Management of Agricultural Resources  GROUP 8, 1S, GEAM 05/02/2019 09:00 - 13:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-08 Bridge
22465 - Plant Pathology  GROUP 8, 2S, GEAM 14/06/2019 16:00 - 20:00 Anselm Turmeda Room A9. First Floor, east wing
22465 - Plant Pathology  GROUP 8, 2S, GEAM 08/07/2019 16:00 - 20:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22466 - Agrarian Biotechnology  GROUP 8, 2S, GEAM 18/06/2019 16:00 - 20:00 Anselm Turmeda Room 10, 1st Floor, north wing
22466 - Agrarian Biotechnology  GROUP 8, 2S, GEAM 09/07/2019 09:00 - 13:00 Anselm Turmeda Room A7. First Floor, east wing
22467 - Gardening and Landscaping Workshop II  GROUP 8, 2S, GEAM 06/06/2019 16:00 - 20:00 Anselm Turmeda Room A6. First Floor, east wing
22467 - Gardening and Landscaping Workshop II  GROUP 8, 2S, GEAM 03/07/2019 09:00 - 15:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-15
22468 - Technology of Protected Crops  GROUP 8, 2S, GEAM 10/06/2019 16:00 - 20:00 Anselm Turmeda Room 11, 2nd Floor, north wing
22468 - Technology of Protected Crops  GROUP 8, 2S, GEAM 04/07/2019 16:00 - 20:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22469 - Nursery Gardening  GROUP 8, 2S 12/06/2019 16:00 - 20:00 Anselm Turmeda Room 11, 2nd Floor, north wing
22469 - Nursery Gardening  GROUP 8, 2S 05/07/2019 09:00 - 13:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22482 - Livestock Farming Installations  GROUP 8, 1S, GEAM 23/01/2019 16:00 - 20:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22482 - Livestock Farming Installations  GROUP 8, 1S, GEAM 08/02/2019 16:00 - 20:00 Ramon Llull Room A-22
22484 - Ecological Agriculture  GROUP 8, 1S, GEAM 14/01/2019 16:00 - 20:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22484 - Ecological Agriculture  GROUP 8, 1S, GEAM 06/02/2019 09:00 - 13:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-09 Bridge
22486 - Lawns  GROUP 8, 1S, GEAM 16/01/2019 16:00 - 20:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22486 - Lawns  GROUP 8, 1S, GEAM 05/02/2019 16:00 - 20:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-03
22488 - Olive Culture and Oil Making Techniques  GROUP 8, 1S, GEAM 22/01/2019 09:00 - 13:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22488 - Olive Culture and Oil Making Techniques  GROUP 8, 1S, GEAM 04/02/2019 09:00 - 13:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-12
22489 - Viticulture and Oenology  GROUP 8, 1S, GEAM 18/01/2019 16:00 - 20:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22489 - Viticulture and Oenology  GROUP 8, 1S, GEAM 07/02/2019 09:00 - 13:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22490 - Water and Agronomy  GROUP 8, 2S, GEAM 16/01/2019 09:00 - 13:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-16. External Ext.
22490 - Water and Agronomy  GROUP 8, 2S, GEAM 07/02/2019 16:00 - 20:00 Mateu Orfila i Rotger Room A-06